Gm. Radecznica: GDDKiA ogłosiła przetarg na projekt i budowę obwodnicy Gorajca

Foto: GDDKiA o/Lublin

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie ogłosiła właśnie przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74.

Obwodnica ominie Gorajec od północno – zachodniej strony miejscowości i będzie miała 6,6 kilometra długości. Realizowana będzie w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. To pierwszy z siedmiu przetargów na budowy obwodnic na Lubelszczyźnie.

-W ramach inwestycji wybudujemy jednojezdniową, dwupasmową drogę klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o szerokości jezdni 7 metrów. Powstaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego. Planowane są trzy skrzyżowania skanalizowane, trzy przejazdy bezkolizyjne i most w ciągu DK74 – informuje lubelski oddział GDDKiA.

Planowana budowa ma być realizowana w latach 2024-2027.

Trwają także prace przygotowawcze dla obwodnic (wszystkie w ciągu DK74): Janowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna oraz Zamościa, a także Łęcznej (DK82) i Łukowa (DK63/76). Niebawem ogłoszony zostanie również przetarg na budowę obwodnicy Dzwoli.

-Inwestycja ta będzie realizowana razem z rozbudową DK74 na odcinku Janów Lubelski – Frampol – podkreśla GDDKiA oddział w Lublinie.

Przeciągnie się w czasie realizacja rozbudowy DK74 na odcinku Gorajec – Szczebrzeszyn, bowiem GDDKiA odział w Lublinie odrzuciła w pierwszym przetargu wszystkie złożone oferty.

-Obecnie aktualizujemy dokumentację i po podpisaniu przez Ministra Infrastruktury aneksu od Programu Inwestycji ogłosimy ponownie przetarg – poinformowała GDDKiA oddział w Lublinie.

Cała trasa prowadząca DK74 pomiędzy Janowem Lubelskim a Zamościem zostanie dostosowana do parametrów klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), zaś nawierzchnia będzie mogła przenosić obciążenia do 11,5 t/oś. Kierowcy przejadą nią bez objazdów w 2029 roku.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA