Klemensów: Mina przeciwpancerna, granat i zapalnik w pobliżu Wieprza

Foto: Policja

Przechadzający się w okolicy rzeki Wieprz w Klemensowie 50 – letni mężczyzna, zauważył skorodowaną minę przeciwpancerną z okresu drugiej wojny światowej. Natychmiast zawiadomił policję, która po przybyciu na miejsce, zabezpieczyła teren wokół niebezpiecznego znaleziska, do czasu przyjazdu saperów.

50 – latek przechodził ul. Słodką w pobliżu brzegu Wieprza, gdy zauważył niewybuch.

-Okazało się, że owalny niewybuch o średnicy około 30 centymetrów i grubości około 15 centymetrów to skorodowana mina przeciwpancerna. Prawdopodobnie niewybuch został odkopany dzień wcześniej podczas równania terenu przez operatora koparki. Znalezisko oraz teren wokół niego zostały zabezpieczone przez policjantów ze Zwierzyńca. Wywiezieniem i neutralizacją niewybuchów na poligonie zajął się powiadomiony patrol saperski, który sprawdzając teren odnalazł tam jeszcze granat ręczny i zapalnik – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policjanci apelują o właściwe zachowanie przy znalezieniu niewybuchów. Przestrzegają także, żeby ich nie dotykać, sprawdzać oraz przenosić, a teren z niewybuchem oznaczyć i powiadomić policję.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA