Przez gminę poprowadzi rowerowa autostrada

8 lutego 2013

Rowerowa autostrada poprowadzi przez gminę Szczebrzeszyn.W październiku ub. roku podpisana została umowa pomiędzy Województwem Lubelskim, a Powiatem Zamojskim. Jej celem jest realizacja projektu pn. „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”.

Rowerowa autostrada przetnie pięć województw Polski wschodniej: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie (ok. 320 km), świętokrzyskie i podkarpackie.

W ramach tej inwestycji powstanie infrastruktura towarzysząca m.in. stojaki na rowery, wiaty postojowe, wiaty widokowe, parkingi oraz inne niezbędne urządzenia zapewniające bezpieczny przejazd rowerem.

Długość trasy rowerowej w powiecie zamojskim wyniesie ponad 47 km.

W gminie Szczebrzeszyn trasa rowerowej autostrady poprowadzi przez : Klemensów, Bodaczów, Brody Duże, Brody Małe dalej do Żurawnicy i Zwierzyńca.

Niestety trasa omija centrum Szczebrzeszyna, gdzie są atrakcyjne zabytki, hotele i restauracje.

Prace  związane z budową trasy na terenie województwa lubelskiego  przewidziano do  31 grudnia 2015 r.

8 Responses to Przez gminę poprowadzi rowerowa autostrada

 • Klemensów – dawna wieś, od 1934 r. część miasta Szczebrzeszyn (wschodnia część), nad rzeką Wieprz.

 • Jak może odbijać do Szczebrzeszyna z Brodów, skoro tam nie ma chodnika? Tyle lat! Na Brodach mieszka kilka osób i nie warto budować chodnika do Szczebrzeszyna? A może tych kilka mieszkających w Szczebrzeszynie osób nie chodzi i nie jeździ na rowerach w stronę Brodów? Chodnik nikomu nie jest potrzebny to po co go budować? Przecież jest szosa – czy można chodzić szosą, a samochody – czy samochody mogą jeździć poboczem?
  Popatrzmy dalej dzielnica Szczebrzeszyna – Szperówka.
  Ale gdzie tam tak daleko szukać – w stronę Błonia – czyli ulica Błonie – tam nie jest potrzebny?
  Więc podsumuję – na rowerze do Szczebrzeszyna nie jest tak łatwo dojechać, ani z niego wyjechać zwłaszcza rodzinnie z dziećmi.
  Dziękuję.

 • Brody ? – a CO TO? CO TAM JEE? MADEJOWE CHOOPAKI WAM PSOTAWIĄ???

  • Brawo Brody, może w końcu dorobią wam ten “chodnik wyborczy”, a tak na serio to fajna trasa na rower- oczywiście Brody Duże, na Małych jest zbyt duży ruch…

 • Było by miło, jeśli tą ścieżkę dałoby się poprowadzić przez Szczebrzeszyn.Zyskałoby na tym całe miasto, a tu jak by na złość pójdzie bokiem.
  A może komuś zależy by potencjalni turyści nie zostawiali kasy u nas a na przykład w Zwierzyńcu.
  Czy tej decyzji nie da się zmienić? Może niech ktoś spróbuje przecież mamy mądrych ludzi w Gminie.

 • Jeżeli rowerowe oznakowanie (tabliczkami) drogi publicznej asfaltowej to już rowerowa autostrada…. to ja dziewica orleańska. Niektórzy zapobiegliwi zadbali by przebiegła w odpowiedni sposób – w jakim celu została przeprowadzona przez Klemensów skoro omija Szczebrzeszyn- może żeby zobaczyć i coś zjeść w Klemensie (a syf tam niesamowity chyba że się coś poprawiło w ostatnim roku). A można było poprowadzić od strony Deszkowic przez Michalów do pałacu w Klemensowie (zarówno przez Park albo nową drogą obok kościoła w Bodaczowie) i dalej do krzyżówki z krajówką i do Dużych Brodów tak jak w planach – bezpieczniej i ciekawiej.

 • Żeby coś się , działo miastu potrzeba gospodarza
  i nie mówię tu tylko o burmistrzu ale również o radnych, ta ekipa już nic nie wymyśli, chłopcy wypalili się
  Co do Szczebrzeszyna to już tablice powitalne przy drogach wlotowych do miasta są jego niezłą wizytówka 🙂
  darmowy internet , chrząszcz , plac przed gminą itp. same niewypały 🙂
  przykłady można by mnożyć ale, że to i tak nic nie pomoże pozwolę sobie dać przykład do naśladowania: Józefów , miejscowość mniejsza od Szczebrzeszyna , a to co tam dokonali w ostatnich latach zatyka dech w piersiach, ale to trzeba po prostu zobaczyć !
  I o dziwo autostrada rowerowa przebiegać będzie przez Józefów :-0 Dziwne !