Obrazy Dariusza Króla do obejrzenia na Warmii i Mazurach

Od 30 czerwca do 8 września prace szczebrzeskiego artysty Dariusza Króla będzie można oglądać w Hotelu Krasicki na Mazurach.

Na wystawie będzie można zobaczyć kilkanaście prac artysty. Gdyby, ktoś z „szczebrzeszaków” urlopował w pobliżu miejsca wystawy, będzie mile widzianym gościem.

„Dariusz Król, artysta, urodzony i mieszkający w Szczebrzeszynie, pozostał wierny rodzinnej ziemi i tradycji polskiego malarstwa krajobrazowego. Od dziesięcioleci jego niezwykłe miniatury malarskie i większe formatowo kompozycje wyrażają przywiązanie i miłość do cichych łąk i spokojnych rozlewisk dolin Roztocza. Widoki łąk z kwitnącymi trawami i polnymi kwiatami to niezwykła synteza obrazu przyrody, filozoficzna kontemplacja i uważna, czuła obserwacja. Źdźbła traw, delikatne płatki rumiankowych kwiatków, zwiewne dmuchawce malowane są z jubilerską precyzją, która jest zadziwieniem nad urodą i tajemnicą Natury. Rośliny są głównym bohaterem opowieści, pokazane z bliska, kreślone delikatnymi liniami przygaszonych tonów, w których dominują błękity, zielenie, brązy i szarości a na ich tle dominują jasną plamą biele, róże czy błękity polnych kwiatów.” 

Anna Katarzyna Maleszko – kustosz kolekcji japońskiej – Muzeum Narodowe w Warszawie 

Prace artysty były prezentowane na ponad 70 indywidualnych wystawach w kraju i za granicą. Znajdują się w muzeach państwowych oraz kolekcjach prywatnych w USA, Japonii, Niemczech, Finlandii, Szwecji, Węgrzech, Korei Południowej, Polsce, Szwajcarii, Rosji, Kanadzie, Australii, Holandii, Austrii. Dariusz Król był również pomysłodawcą i organizatorem międzynarodowego pleneru malarskiego w Nagyatad (Węgry) w 1989 roku, oraz plenerów w Nieliszu w latach 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016. 

Kontakt : 668 774 997

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA