Trwają przygotowania do Festiwalu Stolica Języka Polskiego

Foto: Stolica Języka Polskiego – plakat (kolaż Szymona Grochowskiego)/ Nadesłane

Trwają przygotowania do tegorocznego Festiwalu Stolica Języka Polskiego, którego 8. edycja została zaplanowana na 7 – 13 sierpnia. Patronem tej edycji został Miron Białoszewski – polski poeta, prozaik, dramatopisarz i aktor teatralny.

Festiwal Stolica Języka Polskiego odbywa się w Szczebrzeszynie od siedmiu lat i cieszy się bardzo dużą popularnością.

-Festiwal to nie tylko wydarzenie, ale to społeczność. Myślę, że można powiedzieć – dobro wspólne, które możemy razem budować. My jako organizatorzy, tak naprawdę jesteśmy tylko organizatorami i otwieramy furtkę i zapraszamy do tego ogrodu. Co tam będzie – to zależy od nas wszystkich. My mamy narzędzia, żeby zorganizować to wydarzenie – potrzebujemy Waszego wsparcia – mówiła Katarzyna Sobieska podczas konferencji transmitowanej na Fanpage Festiwalu.

Na festiwal do Szczebrzeszyna przyjeżdża wielu znanych m.in. pisarzy, językoznawców, aktorów.

-Zaufanie, jakim jesteśmy obdarzani napawa nas dumą i radością. A my, co roku, staramy się tego zaufania nie zawieść. Przed tegoroczną edycją, decydujemy się zbudować kolejny, mocny filar festiwalu. Filar społeczny. Dlatego zwracamy się do szerokiego grona naszych Przyjaciół i zapraszamy do zostania Mecenasem Festiwalu. Do 10 czerwca na stronie internetowej prowadzimy zbiórkę finansową – mówi Piotr Duda pomysłodawca Festiwalu, jego dyrektor artystyczny, z pochodzenia szczebrzeszynianin.

W tym roku organizatorzy zachęcają do zostania Mecenasem Społecznym Festiwalu. Można to zrobić wpłacając finansowy datek na stronie internetowej do 10 czerwca br.

-Festiwal Stolica Języka Polskiego tworzymy wspólnie. Aby móc budować go w pełnej skali – zapraszamy Was do dołożenia swojej cegiełki. Staramy się tworzyć niespotykany klimat, razem robić rzeczy piękne, dobre i potrzebne. W dodatku w okolicznościach wspaniałej przyrody Roztocza – dodają organizatorzy.

Tegoroczna edycja Festiwalu ma już swojego patrona. Jest nim Miron Białoszewski. Każdy kto zdecyduje się wesprzeć Festiwal otrzyma unikatowy plakat z grafiką – kolażem z Białoszewskim.

To jest coś, co daje energię i nie pozwala się poddawać w trudnych chwilach – to, że dostajemy od Państwa moc dobrych słów i wsparcie – mówi Katarzyna Sobieska dyrektorka Festiwalu Stolica Języka Polskiego.

Festiwal odbędzie w tym samym miejscu, co podczas poprzednich edycji, czyli nad rzeką Wieprz.

-W swoim imieniu i całego zespołu, który pracuje intensywnie od stycznia nad tym, żeby Festiwal odbył się i żeby było jak najlepiej i jak najwspanialej serdecznie zapraszam Państwa na Festiwal w Szczebrzeszynie w sierpniu. Mam nadzieję, że spotkamy się nad Wieprzem i miło spędzimy ten czas słuchając pięknej literatury i muzyki – dodaje Katarzyna Sobieska.

Szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny w połowie czerwca.

Festiwal otrzymał po raz kolejny dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywę wspiera także Miasto i Gmina Szczebrzeszyn, Miasto Zamość i Starostwo Zamojskie. Od lat Festiwal ma też partnerów biznesowych, spotyka się z przychylnością mieszkańców Roztocza.

Więcej informacji na STRONIE INTERNETOWEJ festiwalu.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA