Artysta z Podborcza (wideo)

18 stycznia 2013


Marek Komornik mieszka w Podborczu (gm. Radecznica), pasjonuje się malarstwem, kolarstwem górskim i szosowym oraz zbiera prehistoryczne skamieniałości. Malarstwem zainteresował się jeszcze w szkole podstawowej, gdy podczas szkolnych wycieczek widział m.in. w muzeum w Kozłówce znajdujące się tam obrazy. Później dużo czytał o malarstwie i samodzielnie zaczął kreślić pierwsze kształty pędzlem na płótnie.

Namalował już 75 płócien i wiele obrazów na deskach drewnianych. Chce otworzyć swoją prywatną galerię w starym drewnianym domu, który znajduje się na jego działce.

Wśród jego zainteresowań jest jazda na rowerze górskim. Wielokrotnie zdobywał medale za zajęte wysokie pozycje w wyścigach MTB.

Marek zbiera także skamieniałości. W swoich zbiorach ma amonity, skamieniałe małże oraz … ząb rekina, które znalazł podczas budowy drogi krajowej nr 74. Chciałby to wszystko wyeksponować w gablotach (we wspomnianej wcześniej drewnianej chacie). Liczy na wizyty turystów, zapewnia, że jakby im się u niego spodobało to znalazłby dla nich nocleg. Podborcze to jeszcze nieodkryte przez turystów miejsce, gdzie można dobrze wypocząć, zjeść swojskiego jadła i podziwiać piękne krajobrazy.

Skomentujesz?

4 Responses to Artysta z Podborcza (wideo)

  • ładne ramki 🙂

  • brawo dla Pana Marka za pasję, widać ze pozytywny człowiek, zapewne takich więcej w naszym rejonie

  • Wytrwalosci i powodzenia zycze panu w tak licznych pasjach

  • Marek to miły i sympatyczny młody człowiek i ma pasje i talent . Maluje pięknie już dawno doceniłam jego talent dlatego posiadam jego obrazy . Powodzenia i weny twórczej.