Po informacji innego kierowcy, policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę podczas jazdy

Wczoraj (5 stycznia) dzięki zgłoszeniu uczestnika ruchu, policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali nietrzeźwą 41 – latkę, która kierowała peugeotem.

Zdarzenie miało miejsce w środę (5 stycznia) w godzinach popołudniowych. Dyżurny zamojskiej policji otrzymał anonimowe zgłoszenie od jednego z uczestników ruchu, że w kierunku Bodaczowa jedzie peugeotem nietrzeźwa kobieta.

-Na zgłoszenie natychmiast zareagowali policjanci ze Szczebrzeszyna. Wskazany pojazd zauważyli na jednej z dróg w gminie Szczebrzeszyn. Przystąpili wiec do kontroli drogowej. Za kierownicą peugeota siedziała 41-latka. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mieszkanka gminy Szczebrzeszyn przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do 2 lat, utratę prawa jazdy oraz obowiązkiem zapłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty pieniędzy w wysokości nawet 60 tysięcy złotych – informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą.

-Pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem może on doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego też nie bądźmy obojętni i reagujmy. Widząc niepewny styl jazdy kierowcy alarmujmy służby ratunkowe – apeluje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA