Polski idol nastolatek lat 80. przyjechał do Szczebrzeszyna

Foto: Dariusz Król

W październiku, nieoficjalną wizytę w Szczebrzeszynie złożył Tadeusz Horvath, aktor filmów młodzieżowych i dziecięych lat 80. i 90. XX wieku. Aktor grał w wielu polskich filmach i serialach, m.in.: „Janka” (Julek Bromski), „Urwisy z Doliny Młynów” (Staś) czy „Mów mi rockefeller” (Słoń, przyjaciel Anety). Przyjechał na zaproszenie Dariusza Króla, artysty ze Szczebrzeszyna, który jest zaprzyjaźniony z rodziną Horvatha.

To kolejna wizyta aktora w naszym mieście. Tadeusz Horvath bywał w Szczebrzeszynie wielokrotnie. Spędzał tu nawet wakacje. Już jako popularny aktor bywał w Szczebrzeszynie.


-To był przełóm lat 80 – 90 XX wieku. Miałam 14 może 15 lat, kiedy Tadeusz Horvath przyjechał do Szczebrzeszyna. Kiedy wybrał się na spacer po miasteczku oblegała go grupa nastoletnich fanek i fanów. Wieść o tym, że serialowy Julek jest w Szczebrzeszynie obiegła Szczebrzeszyn lotem błyskawicy. Ja też pobiegłam zobaczyć aktora, którego oglądałam w serialach – mówi jedna z dorosłych już mieszkanek Szczebrzeszyna. I, dodaje: – Pamiętam jak oblegali go młodsi i starsi, a Tadek rozdawał autografy, najpierw na swoich zdjęciach, a jak ich zabrakło, to na czym się dało. Dzieciaki zadawały mu mnóstwo pytań i nie pozwalali mu odejść. Trwało to do wieczora. Na koniec najwytrwalszy tłumek fanek odprowadził go do miejsca, gdzie się zatrzymał. To było niesamowite doświadczenie, bo niecodziennie do Szczebrzeszyna przyjeżdżał wtedy ktoś znany, a on był wtedy na topie.


Tadeusz Horvath urodził się w 1975 roku na Węgrzech. Obecnie mieszka w USA, gdzie wyjechał z mamą i rodzeństwem na początku lat 90. Tam aktor występował w teatrze na nowojorskim Staten Island i statystował w amerykańskich filmach m.in. „Teorii Spisku” z Melem Gibsonem i Julią Roberts oraz „Cop Land” z Sylwestrem Stallone. Prowadził też własny biznes (miał foodtrucka z lodami), później przeniósł się do Kanady, gdzie zajmował się nieruchomościami. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie na Florydzie.


Aktor obiecał, że ponownie przyjedzie do Szczebrzeszyna, w czerwcu 2022 roku.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA