Wojewoda ponownie powołał oddział covidowy w szpitalu w Szczebrzeszynie

Foto: SP ZOZ Szczebrzeszyn

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19, decyzją wojewody lubelskiego, z dniem 15 października 2021 roku, w szczebrzeskim szpitalu powołany został oddział covidowy.

Podobnie jak w roku ubiegłym, dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w szczebrzeskim szpitalu przygotowano 26 łóżek, w tym jedno łóżko respiratorowe oraz 4 łóżka obserwacyjne.

-Wojewoda lubelski na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną na terenie województwa lubelskiego i proporcjonalnie do wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 systematycznie rozwija w szpitalach bazę łóżek dla pacjentów zakażonych. Aktualnie na terenie województwa lubelskiego jest fizycznie dostępnych 651 łóżek na II poziomie (czyli dla pacjentów, dla których COVID-19 jest główną chorobą), w tym 84 łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie – informuje Agnieszka Strzępka z biura prasowego wojewody lubelskiego.

Oprócz oddziału covidowego w Szczebrzeszynie, wojewoda powołał podobne oddziały w WSS w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim, Rykach, SPSK1 w Lublinie – szpitala tymczasowego, na mocy których są rozwijane kolejne łóżka na II poziomie oraz łóżka respiratorowe. 

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA