Niedzieliska: Ciągnikiem wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i zderzył się z pociągiem towarowym

Foto: Policja

W poniedziałek (4 października), około godziny 16.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Niedzieliskach, 63 – letni kierowca ciągnika wjechał swoim pojazdem wprost pod jadący pociąg towarowy.

-Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem marki Ursus jechał od strony zabudowań w kierunku pól uprawnych. Do ciągnika doczepiony był siewnik. Zbliżając się do przejazdu kolejowego kierujący ciągnikiem nie zareagował na zbliżający się pociąg i wjechał wprost pod lokomotywę z doczepionym składem kolejowym. Po zderzeniu z lokomotywą ciągnik rolniczy został przesunięty do znajdującego się przy torowisku rowu. Maszynista  zatrzymał się i natychmiast wezwał pomoc. 63-latek z gminy Szczebrzeszyn, który kierował ciągnikiem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 63-letni maszynista i kierujący ciągnikiem rolniczym byli trzeźwi – informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  

Maszynista zauważył zbliżający się do przejazdu kolejowego ciągnik i dawał sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierujący ciągnikiem nie reagował na nie.

-Przejazd przez torowisko, na którym doszło do wypadku oznakowany był krzyżem świętego Andrzeja. Pociąg poruszał się trasą Stawków – Hrubieszów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że maszynista widział zbliżający się do przejazdu ciągnik, ostrzegał kierującego sygnałem dźwiękowym, włączył również hamulec alarmowy. Jednak kierujący ciągnikiem z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn nie zareagował i wjechał na przejazd wprost pod lokomotywę – wyjaśnia rzeczniczka.

Policjanci nadal wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA