Minister Czarnek w Szczebrzeszynie i Zawadzie

Foto: Ministerstwo Edukacji i Nauki

W piątek (24 września) minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek odwiedził Branżową Szkołę I Stopnia w Szczebrzeszynie oraz otworzył nowoczesny warsztat samochodowy w Zawadzie (gm. Zamość), w którym praktyki będą mieli uczniowie ze Szczebrzeszyna.

W Zespole Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie minister spotkał się z uczniami i nauczycielami.

-W takiej szkole, jak ta w Szczebrzeszynie, w której czuje się ducha przeszłości i przyszłości, która ma wizje i jest niezmiernie zaangażowana w rozwój szkolnictwa zawodowego warto się uczyć – powiedział Przemysław Czarnek.

– Jesteśmy tu, aby pokazać dobrą współpracę szkolnictwa zawodowego z pracodawca. Dzisiaj dobry fachowiec, dobrze przygotowany do zawodu jest na wagę złota. Będziemy to szkolnictwo rozwijać, bo w tych czasach szkolnictwo zawodowe, branżowe ma ogromne znaczenie dla rozwoju Polski. Cieszę się, że trend się odwrócił, że coraz więcej mamy uczniów w szkołach kształcących w zawodach. Gratuluję uczniom, nauczycielom którzy przychodzą uczyć się do tej szkoły – dodał minister.

Podczas drugiej części wizyty ministra Czarnka odbyło się otwarcie warsztatu samochodowego “Momot” w Zawadzie koło Zamościa.

Zakład to rodzinna firma, która prowadzi praktyki dla uczniów ze szkół branżowych w dziedzinie blacharstwa, lakiernictwa i mechaniki pojazdowej. Warsztat zawarł umowę ze szkołą ze Szczebrzeszyna na funkcjonowanie klasy patronackiej, w której uczniowie zdobywają kwalifikacje w zawodzie blacharz i lakiernik.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. posłowie na Sejm RP Sławomir Zawiślak oraz Beata Strzałka, a także Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk i Starosta Zamojski Stanisław Grześko.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA