Starszy mężczyzna ukradł telefon 12-latce

Wczoraj (13 lipca), na ul. Targowej w Szczebrzeszynie 74 – letni mężczyzna ukradł telefon, który pozostawiła w sakwie przy rowerze 12 – letnia dziewczynka. Dzięki monitoringowi, policjanci ze Szczebrzeszyna szybko ustalili sprawcę przestępstwa i odzyskali telefon, który 74- latek wstawił do lombardu.

-Do zdarzenia doszło w rejonie ulicy Targowej. 12-latka wraz z koleżanką na chwilę odeszły od rowerów pozostawiając je przy jednym z pobliskich sklepów. Zaraz po powrocie dziewczynka zorientowała się, że została okradziona. Policjanci bardzo szybko ustalili, kim jest sprawca. W ich ustaleniach pomocny okazał się monitoring, który zarejestrował całe zdarzenie. Jak się okazało, sprawcą jest 74-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna, wobec którego niedawno mundurowi wykonywali czynności służbowe. W chwili zatrzymania mężczyzny w jego miejscu zamieszkania, znajdował się pod działaniem alkoholu. Wartość skradzionego mienia ojciec dziewczynki wycenił na ponad 600 zł. Okazało się że 74-latek zdążył sprzedać telefon w pobliskim lombardzie. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie i telefon wrócił do właścicielki – informuje aspirant Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Teraz 74-latek usłyszy zarzut kradzieży.

-Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – podkreśla aspirant Katarzyna Szewczuk.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
Włącz powiadomienia    OK Nie, dziękuję