Wiele interwencji strażaków po burzowym weekendzie. Najwięcej w gminie Szczebrzeszyn

Foto: Tomasz Gaudnik/ Archiwum

W ostatni weekend (25-27 czerwca), w wyniku gwałtownych burz i ulewnych opadów deszczu, strażacy w całym powiecie zamojskim mieli ręce pełne roboty. Interweniowali aż 88 razy, ale na szczęście nikt nie został ranny.

-Interweniowaliśmy w gminach: Szczebrzeszyn (17 zdarzeń), Zamość (13 zdarzeń), Stary Zamość (10 zdarzeń), Radecznica (8), Skierbieszów i Zwierzyniec (po 7 zdarzeń), Sitno (4), Adamów (2 zdarzenia), Komarów i Miączyn  (po 1 zdarzeniu), natomiast w mieście Zamość 12 interwencji – informuje mł. bryg. Marcin Żulewski, z KM PSP w Zamościu.

Marcin Żulewski, że: -Najwięcej zdarzeń dotyczyło wypompowywania wód (62) z czego z zalanych posesji (18) oraz z piwnic budynków mieszkalnych (17). W wyniku porywistych wiatrów strażacy usuwali powalone drzewa z dachów budynków gospodarczych (2), napowietrznych linii energetycznych (3) oraz dróg (7). Ponadto w wyniku wyładowań atmosferycznych odnotowaliśmy dwa pożary w mieście Zamość. Jeden pożar w budynku mieszkalnym na wskutek wyładowania atmosferycznego uszkodzona została jedynie instalacja elektryczna oraz urządzenia elektryczne, drugi pożar dotyczył wolnostojącego drzewa.

Łącznie w działania usuwania skutków weekendowych burz zaangażowanych było 673 strażaków i 139 pojazdów Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA