Książka Szebreszin ponownie w sprzedaży

26 listopada 2012

Po ogromnym zainteresowaniu książką Philipa Bibela „Szebreszin” (była promowana w lipcu tego roku) jej wydawca i autor tłumaczenia na język polski postanowił dodrukować kolejne egzemplarze. Książka jest znów do kupienia.

Na ponad dwustu stronach i w trzydziestu dwóch opowiadaniach Philip Bibel opisał swoje życie w  Sztetlu (żydowskim miasteczku – red.). Tym Sztetlem był przedwojenny Szczebrzeszyna, w którym autor spędził dzieciństwo i młodość. Później wraz z rodziną wyjechał do USA.

Wśród opowiadań są takie jak : “Bogaci Żydzi”, “Anioły, prostytutki, wariat i święty”, “Pogrom”, “Ostatni Żyd”.

Książkę można kupić w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie za 25 zł. Wspomnienia można też ściągnąć na komputer, tablet lub smartfona w internetowych sklepach EMPIK  : http://www.empik.com/szebreszin-bibel-philip,p1062284256,ebooki-i-mp3-p#s5 oraz Merlin.pl http://merlin.pl/szebreszin/download/search/223.html?phrase=szebreszin&sort=rank&offer=O&&prices=20,50,100,200,300,500,1000 .

Skomentujesz?

2 Responses to Książka Szebreszin ponownie w sprzedaży

  • Bardzo dobra książka , świetnie napisana, przeczytałem już trzy razy i ciągle wracam do opowieści. Inaczej się patrzy na to miasteczko przez pryzmat opowieści o ludziach, którzy tu przez wieki żyli i w tak straszny sposób odeszli.
    Polecam każdemu, daje dużo do myślenia.

  • Co dziwnego – książka w formacie elektronicznym jest droższa od wydania papierowego.