Ugodził kolegę nożem podczas picia alkoholu

W piątkowy wieczór dyżurny policji został powiadomiony o ugodzeniu nożem, do którego doszło na terenie posesji w jednej z miejscowości gminy Szczebrzeszyn. Natychmiast zostali tam wysłani policjanci.

-Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do nieporozumienia doszło podczas spożywania alkoholu przez kilku znajomych. W pewnej chwili jeden z kompanów stał się agresywny, chciał bić wszystkich uczestników spotkania. Wówczas właściciel posesji 58-latek z gminy Szczebrzeszyn stanął w obronie swoich kolegów i dwukrotnie ugodził agresora nożem w okolice brzucha oraz klatki piersiowej. Pokrzywdzony 37-latek z gminy Szczebrzeszyn został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona fachowa pomoc medyczna. Natomiast 58-latek oraz pozostali współbiesiadnicy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Wszyscy znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. Po wytrzeźwieniu policjanci wykonali z zatrzymanymi czynności procesowe, zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 58-latkowi prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa. W niedzielę Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił, że podejrzany przez najbliższe trzy miesiące będzie przebywał w areszcie – informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej policji.

Za zabójstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą niż od 8 lat lub karę 25 lat więzienia albo karę dożywotniego pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE