REKLAMA

Koronawirus: Od soboty nowe obostrzenia

Od 27 marca do 9 kwietnia w Polsce obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Zamknięte będą przedszkola i żłobki, salony urody, kosmetyczne, salony fryzjerskie oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane.

W związku z rosnącą liczbą zakażonych koronawirusem (25 marca było ponad 34 tys. zakażonych) rząd wprowadza na terenie Polski nowe zasady bezpieczeństwa. Oprócz obowiązujących obostrzeń, od soboty 27 marca obowiązywać będą nowe zasady w przestrzeni publicznej.

Od soboty (oprócz sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni) będą zamknięte: wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2, salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, Żłobki i przedszkola (z wyjątkiem sprawowania opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych), działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób, w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2 lub 1 osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

Rząd apeluje o pozostanie w domach podczas najbliższych Świąt Wielkanocnych. Tam, gdzie jest to możliwe należy wprowadzić pracę zdalną.

ZOBACZ TAKŻE