REKLAMA

W liceum przy Zespole Szkół nr 2 powstanie klasa aktorska

Grafika: ZSZ Nr 2 w Szczebrzeszynie

W Liceum Ogólnokształcącym im. Zamoyskich, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Nr 2 im. dra Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie, powstaje klasa aktorska. Od nowego roku szkolnego będą mogli do niej uczęszczać absolwenci szkół podstawowych. Szkoła podpisała właśnie umowę o współpracy z Piotrem Dudą – prezesem Fundacji Sztuki Kreatywna Przestrzeń i organizatorem Festiwalu Stolica Języka Polskiego.

Klasa aktorska powstanie w nowym roku szkolnym 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym wchodzącym w skład Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie. Kształcenie w tej klasie jest dla uczniów zainteresowanych sztuką teatralną i filmową. Będzie to klasa humanistyczna z rozszerzonym językiem polskim i angielskim.

-Zajęcia z aktorstwa będą prowadzone w formie innowacji pedagogicznych przez znanych i lubianych aktorów scen polskich Agnieszkę Radzikowską (nagroda aktorska za rolę Iwony w spektaklu „Iwona księżniczka Burgunda” na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim) oraz Dariusza Chojnackiego ( nagroda „Złota Maska” za rolę Bohatera w spektaklu „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza).
Program innowacji obejmuje retorykę, dykcję i warsztaty aktorskie stwarzając warunki do nabycia wiedzy i umiejętności aktorskich, promocji własnych osiągnięć, odkrywania swoich mocnych stron oraz kreatywności. Uczniowie rozwiną kompetencje interpersonalne i samoocenę – tak istotne we współczesnym świecie – informuje Małgorzata Piłat, pełniąca obowiązki dyrektora ZSZ nr 2.

Młodzież uczęszczająca do tej klasy będą mogli brać udział m.in. w spotkaniach z aktorami i reżyserami oraz otrzymają możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć na Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który odbywa się cyklicznie w Szczebrzeszynie przyciągając rzesze miłośników literatury i sztuki.

-Sprawimy, że magiczna scena Szkoły będzie miejscem, w którym zacznie się podróż adeptów aktorstwa we wspaniały świat sztuki – obiecuje p.o. dyrektora Małgorzata Piłat.

Więcej o szkole oraz innych ciekawych klasach na stronie www.zs2szcz.pl .

ZOBACZ TAKŻE