Rafał Kowalik nie jest już radnym

Foto. Archiwum

Rafał Kowalik, dotychczasowy radny Rady Miejskiej Szczebrzeszyna, napisał na swoim facebookowym profilu, że złożył rezygnację z funkcji radnego i dodał, że była to decyzja trudna i podyktowana względami osobistymi jak i zawodowymi. Wielu jego zwolenników nie może w to uwierzyć. Były radny, jak zapowiada, nadal będzie działał.

W dniu 9 lutego, Komisarz Wyborczy w Zamościu stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Miejskiej Szczebrzeszyna – Rafała Kowalika. Jako przyczynę Komisarz podaje „pisemne zrzeczenie się mandatu” przez radnego.

W związku z tym, mieszkańców okręgu, z którego wystartował były już radny czekają wybory uzupełniające do miejskiej rady.

Radny Kowalik zasłynął m.in. tym, że w 2020 roku wziął udział w przetargu kopertowym na zakup starej „nyski” z miejscowej szkoły podstawowej. Zaoferował 100 tys. zł i przetarg wygrał przebijając innych oferentów. Ostatecznie leciwej „nyski” nie kupił, bo nie zapłacił zaproponowanej kwoty. Przetarg został unieważniony, a później ogłoszony nowy, w którym radny Rafał Kowalik już nie wystartował. Radny chciał, żeby „nyska” woziła po Szczebrzeszynie turystów i była swoistą atrakcją.

W 2018 roku Kowalik kandydował do Rady Miejskiej Szczebrzeszyna w Wyborach Samorządowych z listy nr 10 Prawa i Sprawiedliwości. Głosowało na niego wtedy 144 osoby.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA