Zmarł Zygmunt Krasny

W wieku 80 lat zmarł szczebrzeski regionalista i społecznik – Zygmunt Krasny.

Zygmunt Krasny urodził się 24 listopada 1940 roku w Milejowie. Do Szczebrzeszyna przeprowadził się w latach 60. XX wieku, po poślubieniu miejscowej panny. W latach 70 – 80. XX wieku był dyrektorem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szczebrzeszynie. W 1977 roku został zastępcą przewodniczącego Społecznego Komitetu Budowy Szkoły Podstawowej przy ul. Ogrodowej w Szczebrzeszynie.


Przez wiele lat był dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Klemensowie. Od 22 września 2004 roku członek Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Szczebrzeszyna a później jego prezes, od 7 października 2008 roku prezes Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania “Dolina Wieprza i Poru”. Przewodniczył redakcji, wydawanego w latach 2006 – 2015, miesięcznika “Chrząszcz”, który wydawało Stowarzyszenia Przyjaciół Szczebrzeszyna. W czerwcu 2012 roku, podczas obchodów 660-lecia Szczebrzeszyna, Zygmunt Krasny otrzymał od władz miasta okolicznościowy medal za zasługi na rzecz rozwoju i promocji Szczebrzeszyna. Wielokrotnie angażował się w działalność kulturalną i wydawniczą, zasiadał w jury organizowanych przez miejscowy dom kultury imprezach oraz wydarzeniach promujących wydawnictwa.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 30 stycznia 2021 roku o godz. 13:00 w kościele św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Poprzedzi ją różaniec.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA