REKLAMA

Zaczynają się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19

Infografika: KPRM

Od piątku (15 stycznia) rozpoczynają się zapisy na szczepienia seniorów w wieku 80 lat i więcej przeciw COVID-19. Szczepienia dla seniorów z tej grupy będą realizowane od 25 stycznia 2021 roku.

Od 22 stycznia będą mogły się zaszczepić osoby w wieku 70 lat i większym. Już teraz mogą się zapisywać na szczepienia także osoby w wieku 18 lat i większym.

Osoby powyżej 80. roku życia mogą się zarejestrować na trzy sposoby: dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię pod nr 989, elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl lub z wybranym punktem szczepień. W Gminie Szczebrzeszyn są trzy punkty szczepień: Przychodnia Rejonowa przy ul. Szkolnej 7 (tel.: 846821174), Plac Tadeusza Kościuszki 28 (prywatna przychodnia tel.: 845359679) oraz punkt Bodaczów 503 (tel.: 503137842).

Przed przyjściem na szczepienie należy wcześniej się zarejestrować. Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Zapisy na szczepienia dla osób w wieku 18 – 69 lat są prowadzone na stronie internetowej pod adresem: https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/ .

Należy wypełnić prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu). Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Następnie wejdź na swoją pocztę i kliknij w link – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin (zobacz jak to zrobić). Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy wiekowej i dostaniesz e-skierowanie.

Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne maile w ciągu do 24 h. Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność otrzymania e-skierowania na szczepienie. Prosimy nie ponawiać zgłoszeń.

PUNKTY SZCZEPIEŃ W SĄSIEDNICH GMINACH:

GMINA SUŁÓW

Punkt Szczepień, ul. Osiedlowa 11/1, 22-448 Michalów, tel.: 846822781

GMINA ZWIERZYNIEC

Armii Krajowej 7, 22-470 Zwierzyniec

GMINA NIELISZ

Nielisz 279, 22-413 Nielisz

GMINA RADECZNICA

(Nie ma punktu)

ZOBACZ TAKŻE