REKLAMA

Zwierzyniec: Ktoś wyrzucił szczeniaki w lesie. Poszukuje tej osoby policja

Foto: Policja

Mężczyzna, spacerując po lesie w Zwierzyńcu znalazł szczeniaki. Osobę, która porzuciła pieski poszukuje policja. Jeden szczeniak nie przeżył.

-W poniedziałek policjanci z Posterunku Policji w Zwierzyńcu otrzymali zgłoszenie o porzuconych szczeniakach. Psiaki zostały znalezione przez spacerującego po lesie mężczyznę. 66-latek z Zamościa będąc na niebieskim szlaku rowerowym, który prowadzi przez kompleks leśny łączący Zwierzyniec z Obroczą pomiędzy drzewami zauważył cztery szczeniaki rasy mieszanej maści jasno brązowej z czarnymi plamkami. Obok leżały worki. O odnalezionych psiakach natychmiast powiadomił policjantów. Niestety jeden z psiaków nie przeżył, resztą zaopiekował się pracowników schroniska – informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Rzeczniczka dodaje, że policjanci rozpoczęli poszukiwania osoby, która tak postąpiła ze szczeniakami. Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami z Posterunku Policji w Zwierzyńcu na numer telefonu 47 815-77-12. W tej sprawie można również kontaktować się z dyżurnym zamojskiej komendy Policji dzwoniąc na dostępny całą dobę numer 47 815-19-00.

Za znęcanie się na zwierzętami, a tak prawo uznaje porzucanie szczeniąt, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

ZOBACZ TAKŻE