REKLAMA

18-latek ukradł ze sklepu artykuły spożywcze, uderzył ochroniarza i uciekł

W jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Targowej w Szczebrzeszynie, doszło do kradzieży artykułów spożywczych. Jak się później okazało, dokonał jej 18-latek ze Szczebrzeszyna, który nie płacąc za towar wyszedł ze sklepu, a próbującego go zatrzymać ochroniarza uderzył dwukrotnie w głowę.

-Powiadomieni o zdarzeniu miejscowi policjanci od zgłaszającego dowiedzieli się, że młody mężczyzna ze sklepowych półek zabrał asortyment spożywczy i wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Zauważył to pracownik ochrony i ruszył za mężczyzną. Kiedy go dogonił, ten uderzył ochroniarza dwukrotnie pięścią w głowę i uciekł. Po drodze odrzucił skradzione przedmioty. Na szczęście 51-letniemu pracownikowi nic poważnego się nie stało – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Mężczyzna szybko trafił w ręce szczebrzeskich policjantów.

-Policjanci ze Szczebrzeszyna natychmiast zajęli się wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem jego sprawcy. Już następnego dnia był on w rękach mundurowych. 18-latek ze Szczebrzeszyna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W piątek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, a do rozprawy pozostanie pod policyjnym dozorem – dodaje Dorota Krukowska-Bubiło.

ZOBACZ TAKŻE