REKLAMA

Bodaczów: Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką

Foto: Policja

We wtorek (24 listopada) rano, na drodze krajowej nr 74 w Bodaczowie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia czołowego samochodu osobowego marki mitsubishi z pojazdem ciężarowym scania.

-Pracujący na miejscu kolizji policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy ustalili, że kierujący samochodem marki Mitsubishi jechał od strony Zamościa w kierunku Szczebrzeszyna. Nagle stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwny pas ruchu, po którym w tym czasie poruszał się samochód ciężarowy marki Scania.38-letni kierujący ciężarówką widząc to próbował zjechać na pobocze, jednak nie zdołał uniknąć zderzenia.Siedzący za kierownicą osobówki, 52-letni mieszkaniec Zwierzyńca, po zderzeniu potrzebował pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia udzieliła mu jej na miejscu kolizji. Na szczęście ze zdarzenia wyszedł jedynie z niegroźnymi ranami i otarciami naskórka. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 52-latek otrzymał mandat karny. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez kierującego osobówką było zmęczenie – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

-Kierując pojazdem zawsze należy być czujnym i reagować na sygnały wysyłane przez nasz organizm. Jeśli czujemy się zmęczeni lub znużeni jazdą należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, wysiąść z auta i chwilę pooddychać świeżym powietrzem. Pomoże nam to dotlenić organizm i bezpiecznie dojechać do celu podróż – radzą policjanci.

ZOBACZ TAKŻE