REKLAMA

Przedmieście Szperówka: Wypadek na zakręcie. Kierowca z promilami

Foto: Policja

W środę (21 października) przed północą, kierujący audi 44-latek z gm. Zwierzyniec, na łuku drogi w Przedmieściu Szperówka udzerzył w znak drogowy i słup informacyjny GDDKiA a później dachował. Był nietrzeźwy. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

-Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi jechał drogą krajową numer 74 w kierunku od Szczebrzeszyna do Janowa Lubelskiego. Na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, uderzył w znak drogowy i słup informacyjny, doprowadzając następnie do dachowania samochodu. Do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony 44-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec, który prawdopodobnie kierował audi. Pomocy medycznej wymagała również 20-letnia pasażerka auta z powiatu biłgorajskiego. Po badaniach, w szpitalu został 44-latek, natomiast pasażerka mogła opuścić placówkę służby zdrowia, z wypadku wyszła jedynie z niegroźnymi otarciami. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że oboje byli nietrzeźwi. 44-latek w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu, niewiele mniej bo ponad 2 promile miała 20-latka. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na to, że nie nadawał się on do dalszej jazdy – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Trwa szczegółowe wyjaśnianie przez policjantów okoliczności i przebiegu wypadku.

Policjanci apelują o trzeźwość na drodze.

-Nietrzeźwy kierowca naraża się na odpowiedzialność karną, za popełnione przestępstwo może trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata. Jednak jego nieodpowiedzialne zachowanie może mieć bardziej tragiczne skutki – on sam, przewożeni pasażerowie lub też inni uczestnicy ruchu, których przypadkiem napotka na swojej drodze mogą stracić życie – ostrzega rzeczniczka.

ZOBACZ TAKŻE