Kilkakrotnie dachował i wylądował w rowie

Foto: Policja

W piątek (2 października), około godz. 6.30 na drodze krajowej nr 74 w Przedmieściu Szperówka, doszło do dachowania seata, którym kierował 21-latek z gminy Radecznica.

-Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobówką jechał od miejscowości Gorajec w kierunku Szczebrzeszyna. Na łuku drogi wpadł w poślizg i stracił panowanie nad kierownicą. Samochód kilkukrotnie dachował. 21-letni mieszkaniec gminy Radecznica jechał sam, po zdarzeniu został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad samochodem była prędkość z jaką poruszał się 21-latek, niedostosowana do panujących na drodze warunków. W czasie, gdy doszło do zdarzenia padała mżawka, droga była mokra, miejscami śliska – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg zdarzenia i jego okoliczności oraz apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

-Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni droga hamowania wydłuża się, łatwo również wpaść w poślizg. Ponadto jesienią na jezdni mogą leżeć opadające z drzew liście. Hamowanie na takiej nawierzchni może być również niebezpieczne i powodować utratę kontroli nad kierownicą. Dlatego też kierując samochodem zawsze należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i jechać z taką prędkością, która pozwoli na szybką i bezpieczną reakcję – apelują policjanci.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA