Nowa studnia jeszcze w tym roku

10 czerwca 2020
Foto: Tomasz Gaudnik/ Archiwum

Obiecana przez burmistrza Szczebrzeszyna studnia z obietnic przechodzi do stanu realizacji. Gmina ogłosiła zapytanie ofertowe na wykonanie „rozpoznawczego otworu hydrogeologicznego S-1 w utworach czwartorzędowo-kredowych dla potrzeb ogólnodostępnych mieszkańców miasta i gminy Szczebrzeszyn”.

Odwiert zostanie wykonany na gminnej działce (dawne targowisko zwierzęce) przy ul. Zwierzynieckiej w Szczebrzeszynie, a jego głębokość wyniesie do 70 metrów w głąb ziemi.

Studnia ma być wykonana w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy oferenta z urzędem.

Przypomnijmy. W 2019 roku, działkę ze źródełkiem, z którego korzystali mieszkańcy i było przez dziesiątki lat ogólnodostępne, kupił od właściciela nowy nabywca. Źródło z wypływającą wodą zostało obudowane wodomatem i od tamtej pory „źródlankę” można kupić za pośrednictwem maszyny. Mieszkańcy byli oburzeni zamknięciem przez nowego właściciela źródła. Wówczas burmistrz Szczebrzeszyna zaproponował budowę nowej studni na sąsiedniej, należącej do Gminy działce. Przez kilka miesięcy kompletowano dokumentację i pozwolenia, aż do obecnego momentu, kiedy zostanie wykonana nowa studnia.