Mieszkańcy otrzymają instalacje solarne i fotowoltaiczne

22 kwietnia 2020

Dwa projekty Gminy Szczebrzeszyn „EKO Szczebrzeszyn – ciepło w promieniach słońca – etap II” oraz „EKO Szczebrzeszyn – energia w promieniach słońca – etap III” otrzymały dofinansowanie unijne, a to oznacza, że na budynkach mieszkańców gminy Szczebrzeszyn zamontowane zostaną instalacje solarne lub fotowoltaiczne.

-W ramach projektu  „EKO Szczebrzeszyn – ciepło w promieniach słońca – etap II” planowany jest montaż instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych znajdujących się na terenie Gminy Szczebrzeszyn. Instalacja będzie służyła do podgrzewania wody użytkowej na potrzeby własne gospodarstw domowych. Natomiast projekt pn. „EKO Szczebrzeszyn – energia w promieniach słońca – etap III”  polegać będzie na montażu instalacji fotowoltaicznych  zamieniających energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną na terenie gospodarstw domowych Gminy Szczebrzeszyn – informuje Urząd Miejski w Szczebrzeszynie.

Wartość projektu wynosi 4 764 140,56 zł, w tym dofinansowanie unijne w kwocie 2 743 826,80 zł.

Gmina Szczebrzeszyn będzie informować na bieżąco wszystkie osoby, które zgłosiły się do projektów o poszczególnych etapach ich realizacji.