Rozpoczął się remont drogi łączącej Szczebrzeszyn z Deszkowicami

14 kwietnia 2020

Rozpoczął się planowany od lat remont prawie pięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 848 łączącej Szczebrzeszyn z Deszkowicami. Mieszkańcy nie kryją zadowolenia z tej inwestycji, bo od lat tą drogą ciężko się jeździło ze względu na stan techniczny jezdni.

-Mając na względzie stan techniczny nawierzchni drogi Nr 848, w ramach propozycji do projektu budżetu województwa lubelskiego na 2020 rok zgłosiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie we wrześniu 2019 roku, inwestycję pn.: “Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 848 Tarnawa Mała – Turobin – Sułów – Szczebrzeszyn na odcinku od kilometra 25+100 do kilometra 29+838, która znalazła się następnie w uchwalonym na 2020 rok budżecie województwa. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wybrano wykonawcę, który zgodnie z podpisaną w dniu 2 kwietnia 2020 roku umową zrealizuje roboty w ciągu 90 dni od daty jej podpisania – informuje Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Koszt remontu tej drogi wyniesie 2,2 mln zł.

Gmina Szczebrzeszyn w ostatnich latach kilkakrotnie wnioskowała w ZDW o remont drogi łączącej Szczebrzeszyn z Deszkowicami (ul. Lubelska) m.in. w 2016 i 2019 roku (zobacz pisma)


Drugi odcinek drogi wojewódzkiej Nr 848 przebiegającej przez gminę i łączącej Szczebrzeszyn z Brodami Małymi (ul. Zwierzyniecka) nie prędko przejdzie gruntowny remont czy przebudowę.


-Nie możemy określić terminu remontu drogi Nr 848 na odcinku Szczebrzeszyn – Brody Małe. Należy jednak podkreślić, że w latach ubiegłych sukcesywnie dążono do poprawy stanu nawierzchni drogi Nr 848 remontując wiele jej odcinków, efektem tego były remonty o łącznej długości 6,2 kilometra. Poza wspomnianą inwestycją, w roku bieżącym wykonane zostaną na tym ciągu drogowym remonty cząstkowe oraz prace z zakresu utrzymania dróg, mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego – poinformował nas Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.


Jak podkreśla ZDW, na większość inwestycji Województwo Lubelskie pozyskało środki z programów unijnych. Inwestycje ze środków województwa wykonywane są w ograniczonym zakresie.


W tym roku w woj. lubelskim rozpoczną się lub będą kontynuowane prace rozpoczęte w ubiegłym roku. Są to: rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 812 Biała Podlaska – Wisznice – Włodawa – Chełm – Rejowiec – Krasnystaw na odcinku Korolówka – Włodawa, rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 838 Głębokie – Dorohucza – Trawniki – Fajsławice w zakresie rozbudowy mostu na rzece Wieprz w miejscowości Trawniki oraz przebudowa tej drogi na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową Nr 12 do mostu na rzece Wieprz.
W tegorocznych planach ZDW ma także budowę obwodnicy o długości 6,2 kilometra w miejscowości Stężyca oraz rozbudowę kilometra drogi wojewódzkiej Nr 833, która łączy się z obwodnicą Chodla.
Rozpocznie się także rozbudowa 8,2 kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 833 w Kraśniku oraz drogi wojewódzkiej Nr 835 relacji Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk -Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska od km 90+490 do km 115+875 na odcinku Biłgoraj do granicy województwa lubelskiego.