Przedsiębiorcy podarowali strażakom maseczki

2 kwietnia 2020
Foto: KM PSP w Zamościu

Tysiąc sztuk bawełnianych maseczek ochronnych na twarz wielokrotnego użytku podarowali przedsiębiorcy z naszego regionu zamojskim strażakom.

Przekazanie tysiąca maseczek miało miejsce 2 kwietnia przy JRG w Szczebrzeszynie. Przekazał je Florian Kapica „Kapica Market” w imieniu pozostałych darczyńców: Outsorcing Marcin Kapica, Centrum handlowo-Usługowo-Produkcyjnego „TESA” oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Roztocza „Jastrzębia Zdebrz”.

-Przekazujemy na Wasze ręce tysiąc sztuk bawełnianych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, abyście mogli dalej zapewniać innym poczucie bezpieczeństwa, tak bardzo teraz potrzebne. Jesteśmy wdzięczni za Waszą ciężką pracę i zaangażowanie. Codziennie poświęcacie swój czas, abyśmy mogli bez strachu, mierzyć się z codziennością. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu przyczynimy się do zmniejszenia ryzyka związanego z Waszą służbą – napisali przedsiębiorcy do strażaków.

Strażacy otrzymali także 700 sztuk jednorazowych maseczek z fizeliny, które podarowała firma Jobon Sp. z o.o. ze Zwierzyńca. Maseczki będą przekazywane strażakom według zapotrzebowania. Pierwsze sztuki już przekazano druhom z OSP.

-Część maseczek ochronnych została już przekazana strażakom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, kolejne zostaną przekazane według zapotrzebowanie i rozwoju sytuacji.
Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom: firmie Jobon Sp. z o.o. ze Zwierzyńca oraz Przedsiębiorstwu Produkcyjno – Handlowemu Florian Kapica ze Szczebrzeszyna. Każdy taki gest pokazuje, że w tym szczególnym i trudnym czasie są osoby i podmioty wykazujące się postawami godnymi pochwały. Lepiej zabezpieczony strażak, podwyższa stopień jego ochrony i zmniejsza prawdopodobieństwo występowania ograniczeń w funkcjonowaniu formacji – informuje mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.