Rośnie liczba zakażonych koronawirusem na Lubelszczyźnie

26 marca 2020

Cały czas rośnie w Polsce liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Do dnia dzisiejszego (26 marca) liczba osób zakażonych koronawirusem wyniosła 1221 osób, w tym 16 osób zmarło.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych w dniu dzisiejszym zakażeniach koronawirusem. Dotyczą one : 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

-Potwierdzono także śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W województwie lubelskim przybywa zakażonych.

-Na terenie województwa lubelskiego, 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5371 osób poddano kwarantannie, a 5469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych – informuje Joanna Szwedo z biura prasowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Rzeczniczka dodaje, że: – Na terenie województwa lubelskiego mamy dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W sumie na terenie województwa lubelskiego jest 69 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, a 2 osoby zmarły.

Wieczorem na Lubelszczyźnie były już 74 zakażenia koronawirusem. Sytuacja z liczbą zakażonych jest dynamiczna i zmienia się bardzo szybko.