Bodaczów: Kolejne potrącenie na tej samej drodze

31 stycznia 2020
Foto: Policja

W czwartek (30 stycznia) na drodze krajowej nr 74 w Bodaczowie doszło do kolejnego potrącenia osoby przechodzącej przez jezdnię (dzień wcześniej doszło do podobnego zdarzenia). Tym razem 50 – latek kierujący volkswagenem potrącił 73 – letniego mężczyznę z gminy Szczebrzeszyn.

-Wczoraj tuż przed godzina 18:00 dyżurny zamojskiej komendy został poinformowany o wypadku z udziałem osoby pieszej, do którego doszło w Bodaczowie na drodze krajowej nr 74. Policjanci wstępnie ustalili, że 73-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn na skrzyżowaniu przechodząc przez jezdnię został potrącony przez pojazd m. Volkswagen Polo, za kierownicą, którego siedział 50-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec. Pieszy w czasie przechodzenia przez jezdnię prowadził rower. 73-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący volkswagenem był trzeźwy, natomiast pieszy w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. W czasie, gdy służby ratunkowe pracowały na miejscu wypadku ruch na DK 74 odbywał się wahadłowo – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują do wszystkich użytkowników ruchu apelują o ostrożność.