Pocztówka ze Szczebrzeszynem z początku 20. wieku

Na Allegro została wystawiona oryginalna pocztówka z 1915 roku przedstawiająca rynek w Szczebrzeszynie. Została ona sprzedana za rekordową cenę.

Na początku sierpnia na portalu aukcyjnym Allegro wystawiona została do sprzedaży pocztówka bez obiegu z 1908 -1915 roku wydana nakładem H. Jungmanna. Cena wywoławcza wynosiła ok. 200 zł. W licytacji wzięły udział trzy osoby. Pocztówka została sprzedana 7 sierpnia za cenę 460 zł.

Jak dotychczas jest to rekordowa cena za jaką kupiona została pocztówka ze Szczebrzeszynem. W 2008 roku na tym samym portalu aukcyjnym sprzedana została taka sama pocztówka za sumę 180 zł.

2 Responses to Pocztówka ze Szczebrzeszynem z początku 20. wieku

  • Chciałem ją kupić, ale 460 złotych, to dla mnie za dużo 🙁

    • Czesc Tomek
      Szkoda, ze nie wstawiles tej wiadomosci przed aukcja. Ja kupilbym i za podwojna cene. dla mojego po przyjaciela Zyda. Dzis mu to pokazalem. Jego dziadek mieszkal w Zamosciu w latach 1916-1926. On twierdzi, ze to mogla byc propagandowa karta/zdjecie, wykonana na uzytek tego, ze w tym czasie weszly do Szczebrzeszyna wojska austryjackie. Moj przyjaciel twierdzi to, ze wszystkie osoby na zdjeciu sa zapewne Zydami ustawionymi w pejzazu rynku , co nie wydlada autentycznie. Czy wiesz co to za firma, ktora to robila :H. Jungmanna – pozdrawiam.
      Ps. rok 1915 to juz druga dekada XX wieku ( drukarska pomylka- 19 wiek)