Bodaczów: Kierująca volkswagenem potrąciła przechodzącą przez jezdnię 88 – latkę

30 stycznia 2020
Foto: Policja

W środę (29 stycznia), na drodze krajowej nr 74 w Bodaczowie, przechodzącą przez jezdnię w okolicach skrzyżowania 88 – latkę potrąciła wyjeżdżająca na “krajówkę” kierująca volkswagenem 35 – latka.

-O potrąceniu w Bodaczowie 88-letniej mieszkanki gm. Szczebrzeszyn przez kierującą pojazdem m. Volkswagen dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony wczoraj tuż przed godziną 8:00. Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, kierująca volkswagenem 35-letnia mieszkanka gm. Szczebrzeszyn, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 74, skręcając w lewo potrąciła pieszą, która przechodząc przez “krajówkę” znajdowała się przy osi jezdni. Po zdarzeniu 35-latka wysiadła z pojazdu, aby udzielić pomocy poszkodowanej, nie zabezpieczyła jednak samochodu, który stoczył się uszkadzając znak drogowy. 88-latka została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obie uczestniczki wypadku były trzeźwe – relacjonuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą.

-Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, czy roztargnienie kierującego mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierując pojazdem zawsze należy bacznie obserwować otoczenie i być przygotowanym na szybką i bezpieczną reakcję.

Mundurowi wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.