„Willa Rózin na scenie MDK

19 lutego o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie zostanie zaprezentowany spektakl pt. „Willa Rózin” .

-„Willa Rózin” to spektakl w reżyserii Bartłomieja Miernika realizowany przez Fundację Banina, która zajmuje się działalnością edukacyjno-teatralną. Spektakl swoją premierę miał 8 września na terenie willi na Rózinie, w Zwierzyńcu.
Po premierze, która odbyła się w plenerze, spektakl został zaadoptowany do wersji kameralnej, by pokazać go młodzieży szkolnej w wieku 12-19 lat. Główną osią scenariusza jest pomoc Róży Zamoyskiej niesiona dzieciom z obozu przejściowego. Jest to historia opowiedziana poprzez dzieje willi na Rózinie od 1924 roku, ze szczególnym uwzględnieniem lat 1938-39 oraz czasu wojny. Poprzez tę historyczną tematykę chcemy zachęcić do wspomnień, do upamiętnienia wybitnej postaci, jaką była Róża Zamoyska – informują organizatorzy spektaklu.

Na scenie MDK wystąpią: Hubert Dyl, Nikola Palej, Emilia Goryl, Patryk Pawelec, Alicja Stankiewicz, Eliza Muza, Sandra Policha, Denis Jakubowski.

Reżyseria – Bartłomiej Miernik. scenariusz, dramaturgia – Marta Fortowska, scenografia – Mery Pilarczyk, kostiumy – Karolina Inka Fischer, kierownik produkcji – Karolina Kaliszuk

20 lutego o 11.00 spektakl zostanie zaprezentowany w Zamojskim Domu Kultury, a 21 lutego (o 11.30) w Krasnostawskim Domu Kultury.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
Włącz powiadomienia    OK Nie, dziękuję