Ul. Zamojska: Samochód potrącił 87 – latka

17 grudnia 2019
Foto: Policja

W poniedziałek (16 grudnia) około godz. 16.30 na ul. Zamojskiej w Szczebrzeszynie, 87 – letni rowerzysta wyjeżdżając z terenu posesji wjechał wprost pod jadącego z kierunku Zamościa osobowego fiata, którym kierowała 55 – latka z gminy Szczebrzeszyn. Mężczyzna trafił do szpitala.

Foto: Policja

-Jak wstępnie ustalili mundurowi, rowerzysta 87-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna, wyjechał z terenu posesji i nie upewniając się, czy może bezpiecznie włączyć się do ruchu, wjechał na jezdnię wprost pod jadący od strony Zamościa samochód marki Fiat. Kierująca fiatem 55-letnia mieszkanka gm. Szczebrzeszyn próbowała ominąć rowerzystę hamując i skręcając w lewo, jednak nie zdołała uniknąć zderzenia. Z obrażeniami ciała 87-latek karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że rowerzysta oraz kierująca osobówką byli trzeźwi – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Podczas pracy służb ratunkowych na miejscu wypadku, droga była całkowicie zablokowana i policjanci kierowali kierowców drogami objazdowymi.

Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego wypadku.