Bodaczów: 53 – latka zginęła przechodząc przez jezdnię

17 listopada 2019
Foto: Policja

W sobotę (16 listopada) późnym popołudniem na drodze krajowej w Bodaczowie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęła 53-letnia kobieta.

-W sobotnie popołudnie dyżurny zamojskiej komendy został poinformowany o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Bodaczów. Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 53-letnia mieszkanka gminy Szczebrzeszyn przechodząc przez jezdnię prawdopodobnie poza przejściem dla pieszych, została potrącona przez pojazd m. Hyundai, za kierownicą którego siedział 26-latek z woj. podkarpackiego. Niestety 53-latka w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu wypadku. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 26-latek był trzeźwy – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej policji.

W miejscu, gdzie doszło do wypadku droga była zablokowana.

-Podróżujących tamtędy kierowców mundurowi kierowali na zorganizowane objazdy – dodaje rzecznik.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

-Przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym może skończyć się tragicznie – ostrzegają mundurowi. -Dlatego też będąc niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego zawsze należy postępować rozsądnie tak, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia. Kierowcy pojazdów również powinni zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących na drodze warunków, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, gdzie w każdej chwili na drodze może pojawić się pieszy.

Trwa ustalanie przez policjantów szczegółowego przebiegu oraz okoliczności tego wypadku.