Wypadek na skrzyżowaniu Zamojskiej z Szkolną

7 października 2019
Foto: Policja

Dzisiejszej nocy, po godzinie 03:30 na ul. Zamojskiej w Szczebrzeszynie w jadącego ul. Zamojską volkswagena kierowanego przez 30 – letniego kierowcę uderzył jadący z przeciwnego kierunku i skręcający w ul. Szkolną opel kierowany przez 34 – latka. Jak się później okazało mężczyzna miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

– Jak wstępnie ustalili mundurowi, 34-letni mieszkaniec gminy Sułów kierując oplem wykonywał manewr skrętu w lewo w ul. Szkolną. Nie zauważył jednak, że w tym czasie z przeciwnego kierunku ul. Zamojską jechał volkswagen. Wtedy doszło do zderzenia samochodów. Siłą uderzenia volkswagen został zepchnięty na pas zieleni i uderzył w przydrożną latarnię. Siedzący za kierownicą volkswagena 30-letni mieszkaniec Zamościa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 30-latek był trzeźwy, natomiast kierujący oplem w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy, mundurowi zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów, ponieważ zostały uszkodzone w takim stopniu, że nie nadawały się do dalszej bezpiecznej jazdy – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.  

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą oraz ostrożność na drodze.

Foto: Policja
Foto: Policja

Skomentujesz?