ZUS zaprasza seniorów

Foto: ZUS/ Nadesłane

Bezpłatne badania profilaktyczne, spotkania z ekspertami, koncerty – to część programu „Dnia Seniora”, który organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pierwsze wydarzenia już 4 października.

„Dzień Seniora” w ZUS to ogólnopolska akcja. Odbędzie się również w kilku miastach województwa lubelskiego: w Tomaszowie Lubelskim, Lublinie i Białej Podlaskiej – 4 października; w Chełmie – 9 października, w Biłgoraju – 10 października, w Hrubieszowie – 23 października, a w Zamościu – 18 listopada.


Porady ekspertów
W „Dniu Seniora”, oprócz ekspertów ZUS, do dyspozycji zainteresowanych będą specjaliści innych instytucji. Przedstawiciele ośrodków pomocy rodzinie doradzą w sprawie świadczeń, policjanci ostrzegą przed oszustami, a rzecznicy praw konsumentów wyjaśnią, na co uważać przy zakupach. W Biłgoraju specjaliści Narodowego Funduszu Zdrowia podpowiedzą, jak starać się o sanatorium i dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego. W Chełmie można liczyć na porady Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a w Tomaszowie Lubelskim na prelekcję o ulgach podatkowych.


Bezpłatne badania
Podczas „Dnia Seniora” będzie można skorzystać z badań profilaktycznych. W Chełmie i Biłgoraju seniorzy zbadają poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze. Dodatkowo chełmscy seniorzy sprawdzą poziom cholesterolu we krwi i czy są zagrożeni osteoporozą. Wszystkie badania są bezpłatne.

Trochę rozrywki
„Dzień Seniora” to nie tylko ekspercka wiedza i profilaktyka zdrowotna. Będzie też czas na zabawę. W Chełmie odbędzie się przedstawienie rejowieckiej grupy artystycznej „Swojska Nuta”. W Biłgoraju za część muzyczną będą odpowiadać kluby seniora i Uniwersytet Trzeciego Wieku. A w Tomaszowe Lubelskim wystąpią przedszkolaki.
Szczegółowy program wydarzeń w poszczególnych miastach jest na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

ZUS zaprasza seniorów do Zamościa 18 listopada o godz. 11.00 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, ul. Sienkiewicza. Będzie tam można wysłuchać prelekcji na temat zmiany w przepisach, o których powinien wiedzieć świadczeniobiorca ZUS

(ZUS/ Nadesłane)

CZYTAJ TAKŻE