Po Mortimerze uszkodzone dachy i linie energetyczne

1 października 2019
Foto: KM PSP w Zamościu/ Archiwum

W poniedziałek (30 września) nad Polską szalała wichura związana z niżem Mortimer, który przemieszczał się z Północnego Zachodu na Południowy Wschód. Chwilami wiatr wiał z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę. Towarzyszył mu deszcz.

Nad nasz region wichura dotarła około godziny 14 i szalała do około 23.

-Na terenie powiatu zamojskiego odnotowano 20 zdarzeń związanych z wystąpieniem silnych wiatrów powodujących łamanie się drzew i konarów. Na szczęście nikt nie ucierpiał – informuje mł. bryg. Andrzej Szozda, oficer prasowy KM PSP w Zamościu. – W 13 przypadkach łamiące się drzewa i spadające konary nie spowodowały dalszych strat – dodaje rzecznik.

Wichura uszkodziła częściowo dwa dachy budynków gospodarczych – stodół, w miejscowości: Bronisławka (straty ok. 1 tys.), Feliksówka (ok. 5 tys. zł.), jeden dach garażu po upadku drzewa w Zwierzyńcu (straty ok. 4 tys.), dwie linie energetyczne średniego i niskiego napięcia w miejscowościach Udrycze i Wierzba, samochód osobowy w Feliksówce (uszkodzenie zderzaka po najechaniu na konar straty ok. 1 tys. zł.), przyłącze energetyczne do budynku po upadku drzewa w miejscowości Lipsko.