Policjant ze Szczebrzeszyna zwyciężył w wyścigu kolarskim w Warce

28 sierpnia 2019
Foto: Policja

W ostatnią niedzielę (25 sierpnia) w Warce odbywały się III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym. Brał w nich udział st. sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie i zajął pierwsze miejsce w kat. M3.

– Zawodnicy w sześciu kategoriach walczyli o tytuły Mistrzów Polski, rywalizacja toczyła się również o Puchar 100-lecia Policji w kolarstwie szosowym. Zawodnicy startowali i kończyli wyścig na rynku w Warce, a po drodze mieli do pokonania kilka pętli o długości 29 km każda oraz stromy podjazd na warecki rynek. W kolarskich zmaganiach nie mogło zabraknąć naszego kolegi pasjonata sportu st. sierż. Radosława Wasilewskiego z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. Tym razem występował w składzie reprezentacji Komendy Głównej Policji i po raz kolejny zakończył wyścig z sukcesem – w kat. M3 zajął I miejsce na podium. Zwycięzcom wyścigu pogratulował i wręczył puchary oraz nagrody Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk – informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej policji.

To kolejny sukces policjanta ze Szczebrzeszyna, który brał już udział w podobnych wyścigach kolarskich o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Wówczas także zajmował miejsca na podium.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Organizatorami Mistrzostw był Gabinet Komendanta Głównego Policji wraz z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów.

Skomentujesz?