W sierpniu wyścigi MTB

Fot. Tomasz Gaudnik

Okolice Szczebrzeszyna charakteryzują się pagórkowatym terenem, który rozciąga się na całe Roztocze Zachodnie. Atuty te chce wykorzystać Stanisław Paszko, przedsiębiorca budowlany i miłośnik jazdy na rowerze górskim. W sierpniu organizuje po raz pierwszy w historii Szczebrzeszyna wyścigi MTB. Trasa poprowadzi urozmaiconym terenem od głębokich wąwozów lessowych po grzbiety wzgórz.

– Na Roztoczu Zachodnim są najlepsze trasy do organizowania wyścigów na rowerach górskich – mówi Stanisław Paszko. – Warto wykorzystać ten wyścig do promocji tych pięknych terenów.

Stanisław Paszko od lat interesuje się kolarstwem górskim, brał także udział w Powerade Suzuki MTB Marathon 2011.

Jeśli dopiszą uczestnicy to wyścigi odbędą się 5 sierpnia br. Zgłaszać się można do 27 lipca w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie. W wyjątkowej sytuacji zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów.

W wyścigu będą mogli wziąć udział zawodowcy i amatorzy. Wszystko ma służyć zabawie i celom treningowo – rekreacyjnym. Warunkiem startu w wyścigu jest posiadanie sprawnego roweru do jazdy górskiej i kasku na głowie. Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność.

Zgłoszenia można dokonać wypełniając i wysyłając mailem kartę zgłoszenia . Szczegóły wyścigu w Regulaminie.

Urozmaicenie terenów wokół Szczebrzeszyna i przedsmak trasy wyścigu pokazuje poniższe wideo. Na rowerze jedzie Stanisław Paszko.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
Włącz powiadomienia    OK Nie, dziękuję