Gimnazjaliści z Bodaczowa wygrali ogólnopolski projekt edukacyjno – sportowy

25 maja 2012

Uczniowie z Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie wzięli udział w finale ogólnopolskiego projektu edukacyjno-sportowego „Jasna szkoła – prosta sprawa!”.

Gimnazjaliści z Bodaczowa wygrali nowoczesne i energooszczędne oświetlenie sal lekcyjnych ufundowane przez firmę Philips – zarówno dla swojej szkoły, jak i dla innych szkół z województwa lubelskiego, które brały udział w projekcie.

Wzięło w nim udział blisko 120 gimnazjów z ponad 100 miejscowości w Polsce. Pierwszym etapem projektu „Jasna szkoła – prosta sprawa!” był konkurs wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, właściwa dieta i nawyki żywieniowe).

Szkoły, które najlepiej w swoim województwie wypadły w teście wiedzy, przeszły do drugiego etapu konkursu, którym był turniej piłkarski. Zawody sportowe odbyły się 17 i 18 maja w Warszawie na stadionie Pepsi Arena – jednym z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich w Polsce.

Uczestnicy rozgrywek mieli okazję skorzystać z praktycznych porad Mirosława Szymkowiaka, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej, który był Ambasadorem projektu.

Dzięki sukcesowi uczniów z Gimnazjum w Bodaczowie, oświetlone zostaną także Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej i Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.  Szkoły te zajęły kolejne miejsca w konkursie wiedzy.

2 Responses to Gimnazjaliści z Bodaczowa wygrali ogólnopolski projekt edukacyjno – sportowy