Ekolodzy z Niemiec gościli w Szczebrzeszynie

25 czerwca 2019
Foto: Tomasz Gaudnik

W dniach 17 – 18 czerwca 2019 r. do Szczebrzeszyna przyjechała grupa niemieckich ekologów z regionu Meklemburgii-Pomorza Przedniego (północno-wschodnia część kraju) ze stolicą w Schwerinie.

W Szczebrzeszynie przyjął gości Henryk Matej, burmistrz Szczebrzeszyna i odpowiadał na pytania z zakresu form ochrony przyrody, rolnictwa oraz sytuacji gospodarczej na terenie miasta i gminy Szczebrzeszyn.

Niemcy obejrzeli zabytki: kościół św. Mikołaja Biskupa, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, pomnik chrząszcza przy Urzędzie Miejskim i źródełku, młyn, synagogę, cerkiew Zaśnięcia i Wniebowzięcia Przenajświętszej Maryi Panny, cmentarz żydowski (kirkut), cmentarz parafialny. Później delegacja pojechała do Kawęczynka, gdzie goście mieli okazję zobaczyć certyfikowaną eko – farmę „Ogród Szambala”, gdzie uprawiane są warzywa w sposób wolny od chemicznych środków i nawozów. Niemieccy goście mieli także okazję obejrzeć lessowe wąwozy w lesie „Cetnar”.

Drugiego dnia wizyty goście zwiedzili Muzeum Starych Zegarów i pojechali do Niedzielisk, gdzie znajduje się obszar Natura 2000 z unikatową roślinnością wraz z Białą i Dziewczą Górą.

Skomentujesz?