Policjant z komisariatu w Szczebrzeszynie po raz kolejny na podium

11 czerwca 2019

St. sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie w miniony weekend w Dobczycach k/Krakowa brał udział w imprezie kolarskiej pod nazwą „Majka Days 2019”. Były to wyścigi  szosowe pod patronatem Medalisty Olimpijskiego z Rio de Janeiro – Rafała Majki.

– Kolarze amatorzy na górzystych terenach gminy Dobczyce rywalizowali na trzech dystansach: 30, 45 i 75 km. W zależności od wybranego dystansu musieli pokonać przewyższenia oraz 300 metrową wspinaczkę. W pierwszym dniu wyścigów na dystansie 11 km. odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym – jazda indywidualna na czas – informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

Wśród zawodników był st. sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. W Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w Dobczycach zajął II miejsce, również drugie miejsce na podium wywalczył w kwalifikacji Policja w wyścigu ze startu wspólnego w ramach „Majka Days” na dystansie 75 km.

To kolejne sukcesy policjanta z komisariatu w Szczebrzeszynie. W poprzednich latach zdobywał już medale w wyścigach kolarskich o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Ostatnio pisaliśmy o jego sukcesie kolarskim pod koniec kwietnia br. St. sierż. Wasilewski zajął wówczas (w kategorii OPEN) drugie miejsce podczas odbywającego się w Serocku kolarskim wyścigu MTB o Puchar Komendanta Głównego Policji.