Gimnazjum w Bodaczowie w finale ogólnopolskiego projektu

18 kwietnia 2012

Uczniowie Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie przeszli do finału ogólnopolskiego projektu edukacyjno-sportowego „Jasna szkoła – prosta sprawa!”.

Młodzież będzie walczyć w turnieju piłkarskim o nagrodę główną konkursu, którą jest nowoczesne oświetlenie sal lekcyjnych. Rozgrywki sportowe odbędą się 17 i 18 maja w Warszawie pod okiem byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej – Mirosława Szymkowiaka.

– Wiadomość o awansie do finału konkursu przyjęliśmy z radością. Nie jesteśmy dużą szkołą, dlatego tym bardziej cieszymy się z każdego sukcesu. Oczywiście, nie spoczywamy na laurach i postaramy się również w Warszawie powalczyć o czołowe miejsce – mówi opiekun projektu, Anna Wróbel

Projekt „Jasna szkoła – prosta sprawa!” ma na celu poprawę poziomu wiedzy młodzieży na temat zdrowego trybu życia, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, połączony jest on z aktywnością fizyczną i rywalizacją sportową podczas rozgrywek w turnieju piłki nożnej.

– To dla nas naprawdę wielka frajda. Dzięki udziałowi w konkursie będziemy mogli nie tylko powalczyć o końcowe zwycięstwo, ale również zwiedzić stolicę i poznać nowych kolegów i koleżanki” – mówi Gabrysia Koziołek, jedna z uczestniczek konkursu.

Do finału konkursu „Jasna szkoła – prosta sprawa!”, awansowało 16 szkół, które w swoich województwach zdobyły najwięcej punktów w pierwszym etapie projektu. Uczniowie ze zgłoszonych szkół – 124 gimnazjów ze 110 miejscowości w Polsce – wykonywali zadania w ramach konkursu wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, właściwa dieta i nawyki żywnościowe) oraz wypełniły internetowy test wiedzy.

Finał projektu „Jasna szkoła – prosta sprawa!” to turniej piłkarski, który zostanie rozegrany miedzy 17 i 18 maja 2012 r. na stadionie Pepsi Arena w Warszawie, jednym

z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Zawodnicy 16 drużyn, które znalazły się w drugim etapie, będą walczyli o nagrody w postaci wymiany oświetlenia dla ich szkoły oraz dla szkół, które w danym województwie zajęły kolejne miejsca w pierwszym etapie konkursu. Przykładowo, dzięki wygranej w turnieju piłkarskim, 8 szkół z tego samego województwa, które zajęły kolejne miejsca w konkursie wiedzy również zyska możliwość wymiany oświetlenia na to ufundowane przez firmę Philips.

Konkurs wiedzy Jasna Szkoła – prosta sprawa! został zorganizowany przez firmę Philips Polska w ramach projektu „90 szkół na 90 lat Philips w Polsce”. Ambasadorem konkursu jest były reprezentant Polski w piłce nożnej – Mirosław Szymkowiak. Patronem merytorycznym projektu jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa. Patronami honorowymi zaś Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami projektu są także firma Pepsi Co., JAKO oraz Klub Piłkarski Legia Warszawa. Patronat prasowy nad projektem objął tygodnik „Głos Nauczycielski”.

Źródło : Materiał nadesłany

4 Responses to Gimnazjum w Bodaczowie w finale ogólnopolskiego projektu