Podwójne zwycięstwo wokalistów z GOK w Nieliszu

9 kwietnia 2019
Foto: GOK Nielisz/ Nadesłane

W dniach 9 i 10 marca 2019 r. odbyły się przesłuchania uczestników XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”.

Po sukcesach w Krakowie, Będzinie i Jarosławiu tym razem Zespół ISKIERKI oraz Soliści z GOK obrali muzyczny kurs na stolicę. „Rozśpiewany Wawer” to duży muzyczny konkurs, w którym biorą udział wykonawcy z różnych zakątków Polski. Oczywiście Warszawa i okolice, ale również Kielce, Gdynia, Lublin, Olsztyn, Grajewo, Białystok, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostrów Wielkopolski czy Ciechanów, a w tym roku również Nielisz. Duża rywalizacja 158 solistów 13 zespołów wśród nich nasze Iskierki i soliści: Bartłomiej Sobań, Oliwia Krawczyk, Aleksandra Bartoszczyk, Emilia Stefańska oraz Martyna Gil. Na protokół z rozstrzygnięcia przesłuchań czekaliśmy prawie tydzień. Wreszcie 15 marca ukazały się wyniki:

Kategoria wiekowa 11-13 lat I MIEJSCE Aleksandra BARTOSZCZYK Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, utwór „Kraj miłości”, opiekun artystyczny Renata Banach.

Kategoria wiekowa 14-16 lat Zespoły I MIEJSCE ISKIERKI Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, „Tak bardzo wierzę w nas” opiekun artystyczny Renata Banach.

6 Kwietnia o godz. 16.00 odbył się Koncert Galowy i rozdanie nagród z naszym udziałem. Spośród 54 nagrodzonych i wyróżnionych uczestników zaszczyt ponownego występu podczas gali otrzymało 19 wykonawców w tym Zespół i Aleksandra Bartoszczyk z GOK w Nieliszu.

Agnieszka Zymon/ Nadesłane