Dzikie wysypiska posprzątane

Zdjęcie od lewej przedstawia to samo miejsce w 2011 i 2012 roku (po rekultywacji)

Gmina zlikwidowała dzikie wysypiska śmieci na terenie gminy, a w ich miejscu już pojawiły się kolejne.

W ramach unijnego projektu pod nazwą „Uzupełnienie zintegrowanego Systemu Gospodarki Odpadami Miasta i Gminy Szczebrzeszyn” z RPO Województwa Lubelskiego, Działanie 6.1 Ochrona i Kształtowanie Środowiska – Kategoria II Gospodarka Odpadami i Ochrona Powierzchni Ziemi, gmina Szczebrzeszyn pozyskała środki finansowe m.in. na budowę kompostowni odpadów biodegradowalnych.

Z tych samych środków gmina zrekultywowała nieczynne już wysypisko odpadów komunalnych w Szczebrzeszynie – Błoniu i wysprzątane zostały dzikie wysypiska śmieci na terenie gminy.

Niestety, w wysprzątanych miejscach pojawiły się nowe śmieci – informują nas Czytelnicy.

W miejscu, gdzie były wysypywane śmieci są ustawione tabliczki informujące o zakazie ich wysypywania, a być może pojawią się tam także bezprzewodowe kamery.

Koszt zlikwidowania dzikich wysypisk śmieci zamknął się kwotą 172 tys. 200 zł.

30 Responses to Dzikie wysypiska posprzątane

 • Propozycja dla wszystkich , jak idziecie na spacer i mijacie miejsce gdzie jakaś brudna świnia bez kultury wywaliła swoje śmieci to jak tylko zauważycie , że wala się tam jakiś kwit z imieniem i nazwiskiem oraz adresem od razu przedzwońcie na Policję albo do Nadleśnictwa i poinformujcie o buraku , mandat może coś chama nauczy

  • Coś w stylu: uprzejmie donoszę…

   • donosili to ludzie z komuny, niektórym nadal sié wszystko myli, podaj no mistrzu swój adres to te brudasy z lasów bédą ci podrzucać wory ze śmieciami

 • W ubiegłym roku byłem na cmentarzu i podjechała sobie mieszkanka naszego miasta (znam ją z widzenia) i obserwowałem ją na starym cmentarzu przy śmietniku Ona mnie nie widziała wyciągnęła razem z córką wielkie wory śmieci i wywaliły je na śmietnik na cmentarzu. Zdenerwowało mnie to bardzo wyleciałem i krzyczę do niej czy nie ma wstydu tak podrzucać śmieci ale przestraszona uciekła. Ludzie wyrzucają śmieci aby od siebie jak najdalej, szkoda że ta pani nie pomyślała o tym że kiedyś będzie spoczywać (może) na tym cmentarzu i że spoczywają na nim jej bliscy.Pomyślcie o tym jak by każdy sobie śmieci podrzucał na cmentarz co to by było cmentarz czy wysypisko.

  Świętego miejsca nie szanować ból serce tak ściska bo leżą sercu naszemu bliskie osoby.

  • Tak. Zgadzam się, że to nie jest w porządku.
   Ale do źródła… Gdyby ceny za wywóz śmieci nie były tak wysokie, to nie byłoby tego typu historii i dzikich wysypisk.

   • Tu nie chodzi o opłaty tylko o kulturę osobistą , przecież jeszcze nie tak dawno śmieci były wyrzucane na Cmentarz Zydowski, na Kawęczynku w lesie przy samej ścieżce syf był , w Klemensowie za lotniskiem w lasku do tej pory leżą, na Błoniu też.
    To kwestia wychowania i podejścia do innych ludzi .

  • sam napisałeś, ”na śmietnik”, nie do rowu, nie do lasu. myślisz, ze ludzie robią sobie taki obciach dla przyjemności ? nie z braku kasy. gminie łatwo podnosić za wszystko opłaty i g.. ich obchodzi, że mieszkańcom po prostu brakuje pieniędzy i muszą wybierać za co zapłacić a na czym ”oszczędzić”.

 • PROSZĘ o informacje na temat Stokrotki w Szczebrzeszynie, tzn nabór pracownikow, kiedy otwieraja, kto zarzadza itp, z gory dziekuje

  • Jechałam dzisiaj i wczoraj akurat koło tego uprzątniętego śmietniska (widocznego na zdjęciu) i wczoraj, owszem, wisiała tam tabliczka z zakazem lecz dzisiaj pozostał po niej tylko słupek. Widocznie komuś się nie spodobała.

 • Tak samo jak biegałem sobie o 8 wieczorem to zauważyłem busa jadącego w stronę starego ujęcia wody.I takie pytanie o może robić wan o 8 wieczorem jadący w tamtą stronę.
  Ja uważam ,że pieniędzy za mandatów z powodu wysypywania śmieci nazbierało się na tyle dużo że sam burmistrz by się ucieszył z radości:).

 • Trasa do starego wysypiska śmieci powinna być monitorowana przez kamery bo tam po zmroku jest więcej dziwnych transportów

  • a może od razu przez uzbrojone zmotoryzowane oddziały straży wiejskiej ? bo to i pożyteczne i nowe etaty.

 • Szczerze wydaje mi się, że tylko kamery mogły by tu pomóc. i to musiały by być dobrze zakamuflowane. Ludzie bali by się rozpoznania i kary. Tez byłam w miejscu uprzątniętego śmietniska, tabliczka była jeszcze w poniedziałek. Zapewne komuś sie spodobała za bardzo, zapewne widnieje na ścianie któregoś, z jakże wspaniałej grupy “szczebrzeszyn-bramo-dres”… Którymi szczerze rzecz biorąc też powiniem ktoś się zając. Może zatrudnić ich do sprzątania owych wysypisk, zawsze to lepsze niż 4 godziny pod brama 😀

  • O Boże co to za idiota pisał…

  • szczebrzesko bramo dres , niewiem cotam masz w glowie, a co maja robic ty siedzisz przed komputerem i komentujesz , idz i powiec im to w twarz ze do nich cos masz , nienawidze takich IDIOTEK jak TY!

 • Panowie którzy zabierają śmiecie z domów jednorodzinnych piszą ile pojemników kto wystawia i za tyle się płaci w kasie Gospodarki Komunalnej,mają też dane kto ich nie wystawia ,więc co robi ze śmieciami wywozi nocą do wąwozu do lasu .Czy nie można wezwać tych mieszkańców i rozliczyć ile pojemników wystawił w danym roku.Sama mam sąsiadów którzy od kilku lat mają pojemnik na podwórku od parady a śmiecie chyba zjadają.Po co było wydawać taką kasę na sprzątanie dzikich wysypisk ,kiedy już są nowe a do lipca 2013 roku będzie to samo albo i lepiej.

 • proponuję jeszcze sprawdzić tych którzy nie sa podpięci do kanalizacji i nie mają szamba i leją cały swój syf na ulicę i pod mury sąsiada…

 • Posprzątajcie Starą Rozłopską już nie długo drogą nie da się przejechać tyle śmieci!!!

 • Nawiązując do wypowiedzi “Szczebrzeszaka” też widziałem te worki pełne śmieci na cmentarnym śmietniiku, tym przy bramie od strony Zakładu Gospodarki Komunalnej.
  Poruszając temat cmentarza pragnę zwrócić uwagę na problem znikających nagrobków. Czy ktoś zwrócił na to uwagę że w starej części cmentarza znikają stare nagrobki i w tych miejscach pojawiaja się nowe grobowce. Proszę zwróćcie uwagę na stary pomnik leżący obok śmietnika tego o którym wspomniałem powyżej. Czy tak można robić? Co na to administracja cmentarza? Co na to Stowarzyszenie Przyjaciół Szczebrzeszyna? Cmentarz to nasza historia, nasze dziedzictwo. Powtarzam nasze, nas wszystkich. To nie jest czyjś prywatny folwark na którym można robić co się komu podoba.

  • O, to nie tylko ja na to zwróciłam uwagę?
   Codziennie spaceruje z psem i widzę, jak najpierw w jakis sposób przechylają się krzyże na postumentach, później spadają, a jeszcze póxniej jest tam w sąsiedztwie wciśnięty nowy grobowiec.
   Nie chcę tu wyrażać się na temat estetyki nowych “pomników”, bo różnicę każdy (?) widzi.

   Z całą pewnością te piękne stare pomniki powinny być zachowane jako zabytki.

   Niestety nasz cmentarz ma pecha do opiekunów, bo dbają oni głównie o zarobek, a więc o budowanie nowych grobów ( co zrozumiałe) , ale już nie o porządek na cmentarzu ( ile razy temat śmieci na cmentarzu i ich palenia był poruszany, to szybko znikał). Najgorsze śmietniska są wzdłuż południowej granicy, sięgają do połowy wysokości ogrodzenia i wchodzą w alejki między groby- koszmar.

   Chciałabym też, aby ludzie przestali wyrzucać śmieci i popiół na niezabudowane i nieogrodzone działki- te posesje to też czyjaś własność. Jak można pozbywać się swoich śmieci na czyjąś działke? Nie potrafię tego pojąć. Może kiedys to się zmieni.
   A co do kamer w lasach i np. w drodze na śmietnisko, to poczytajcie w tyg. zamojskim o własnie takim sposobie na łapanie osób m.in. wywożących śmieci w Zwierzyńcu.
   M.K.

   • Ja też zauważyłem, że na miejscu starych grobów powstają nowe murowane grobowce przy grobie moich dziadków zostały rozwalone dwa groby jak byłem to jeden już był wymurowany a w drugim był wykopany wielki dół. Słyszałem, że już na to samo miejsce można grzebać po 20-u latach chyba w grobach kopanych u nas to chyba 50 lat musi minąć bo mamy murowane groby .
    Moim zdaniem tych starych pomników nie powinni rozbierać lecz remontować.

 • Zapoznawszy się z tematem…
  Oczywiście, że nie można zaśmiecać lasów itp
  Ale kamery? No może jest to sposób na złapanie sprawców i ich ukaranie.

  I troszkę odchodząc od tematu… Inwigilacja społeczeństw poprzez wszelkie możliwe sposoby. Niestety pod płaszczem walki z terroryzmem, itd, a co za tym idzie instalacją kamer i różnych czujników, czytników, jesteśmy odzierani z prywatności.

 • Mi się nóż w kieszeni otwiera jak widzę tyle śmieci chamsko wysypanych przy drogach dookoła Szczebrzeszyna. Nie , to nie jest problem cen za wywóz. To problem wychowania, a właściwie jego braku. Proszę nie przesadzać z kryzysem i wysokimi cenami. Większości się nie przelewa, ale jakoś skrajnej biedy nie widzę w Szczebrzeszynie…także śmieci do worka i do śmieciarki!!

  • Tak zgodzę się że to problem wychowania. Kobietę, którą widziałem jak na cmentarz przywiozła wory śmieci, wystrojona w piękną sukieneczkę na bidną nie wyglądała na utrzymanie samochodu i na paliwo ma a na to żeby za wywóz śmieci zapłacić to nie ma.
   Wniosek z tego że nie tylko biedni wywalają śmieci gdzie popadnie ale przede wszystkim robią to osoby które mogły by na prawdę za te śmieci zapłacić.

   • Opłatę za wywóź śmieci można w łatwy sposób ograniczyć segregując odpady; wywóz śmieci przeznaczonych do recyklingu jest darmowy; minimalny wysiłek czyli wrzucanie śmieci do odpowiednich worków pozwala w znaczny sposób ograniczyć wydatki;

  • Jak nie widzisz to połknij czerwoną pigułkę i wyjdź z matrixa. Bogacz je…ny.

   • O Anonim nie ładnie tak.Myślę że to osoby biedniejsze właśnie płacą za wywóz śmieci.Bo tak już się przyjęło w Polsce czym bogatszy to większy cham i myśli że wszystko mu wolno.Biedniejszy ma zawsze więcej wstydu i skromności.

    • Używanie zwrotu ”Bo tak już się przyjęło w Polsce” uważam za głupie, przyjęło się też że, jesteśmy złodziejami samochodów, nierobami i kombinatorami. A bogatym chamom naprawdę więcej wolno. Taki kraj i prawo.

 • W piątek około godz 17 widziałem duży autokar firmy S….. kursującej na trasach między narodowych jak kierowca wylewał nieczystości z wc do rowu pomiędzy Szperówką a Gorajcem ślady są widoczne jeszcze dzisiaj