Kompleks szkolny zostanie poddany termomodernizacji

28 stycznia 2019
Foto: Tomasz Gaudnik/ Archiwum

Gmina Szczebrzeszyn ogłosiła przetarg na termomodernizację obiektów szkolno-wychowawczych przy ul. Ogrodowej 16 w Szczebrzeszynie.

W ramach termomodernizacji docieplone zostaną ściany fundamentowe i elewacyjne, stropodachy, wymienione na nowe zostaną obróbki blacharskie na murach, kominach oraz orynnowanie. Zamontowane zostaną także nowe drzwi zewnętrzne oraz wymieniona zostanie stara stolarka okienna.
Starą kotłownię węglową zastąpi gazowa, zmodernizowana zostanie także instalacja C.O. dostosowana pojemnością do nowej kotłowni.

W poszczególnych segmentach obiektu szkolnego zamontowane zostanie nowe oświetlenie ledowe

Na dachu zamontowane będą kolektory słoneczne

Powierzchnia zabudowy całego kompleksu wynosi 4181, 05 metrów kwadratowych i składa się z pięciu segmentów, w tym trzy segmenty o trzech kondygnacjach z podpiwniczeniem oraz dwa segmenty dwukondygnacyjne bez podpiwniczenia, są ze sobą połączone czterema łącznikami wraz z salą gimnastyczną. Obiekt przekazano do użytku w 1985 roku. Mieści się w nim m.in. szkoła podstawowa i gimnazjum.
Prace termomodernizacyjne mają się zakończyć do 31 października 2019 roku

Orientacyjny koszt wykonania oszacowany przez Gminę Szczebrzeszyn, to ponad 4,5 miliona złotych. Projekt zostanie dofinansowany przez Unię Europejską.

Skomentujesz?