REKLAMA

Album pokazujący Powiat Zamojski

Starostwo Powiatowe w Zamościu wydało nowy album pokazujący piękno Powiatu Zamojskiego. W albumie liczącym ponad 140 stron, oprócz informacji pisanych, jest mnóstwo zdjęć współczesnych i archiwalnych w tym m.in. Szczebrzeszyna.

W publikacji można się zapoznać z rysem historycznym powiatu. Album zawiera także szereg faktów dotychczas nieprzedstawianych. Prezentuje na przykład wybrane zagadnienia z zakresu zabytków i architektury Zamojszczyzny, przedstawia walory przyrodniczo-kulturowe oraz zarys gospodarczo-społeczny. Teksty są w trzech językach : polskim, angielskim i niemieckim. Autorem współczesnych fotografii jest Jerzy Cabaj.

– Jestem przekonany, że obecne wydawnictwo zainteresuje zarówno mieszkańców naszego powiatu, jak też gości odwiedzających ziemię zamojską, zachęci do cieplejszego spojrzenia na powiat, jego problematykę społeczno-gospodarczą, atrakcje i uroki przyrodnicze, turystyczne i kulturowe – poleca album Henryk Matej, starosta zamojski.

Album  został wydrukowany w ilości 1 tys.  egzemplarzy, ale nie można go kupić w księgarniach. Jest rozdawany bezpłatnie jako forma promocji powiatu.

Pod tym adresem można obejrzeć publikację na monitorze własnego komputera : http://www.powiatzamojski.pl/dat/PowiatZamojski.pdf

ZOBACZ TAKŻE

2 thoughts on “Album pokazujący Powiat Zamojski”

  1. Szkoda że nie można kupić,ja jestem zainteresowana taką publikacją.trudno….

Comments are closed.