Środki odurzające u 36-latka

19 stycznia 2019

W poniedziałek policjanci z wydziału kryminalnego zamojskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Lublina znaleźli na terenie posesji 36-latka ze Szczebrzeszyna środki odurzające.

-Mundurowi podejrzewali, że może posiadać środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W kotłowni odnaleźli ponad 100 sztuk foliowych woreczków z zapięciem strunowym oraz elektroniczną wagę, natomiast w garażu w ukrytej w podłodze skrytce – słoiki z suszem roślinnym. Odnalezione przedmioty zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. Wykonane badanie testerem narkotykowym wykazało, że odnaleziony u 36-latka susz to marihuana. Z zabezpieczonej ilości marihuany można byłoby wykonać ponad 350 porcji dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany wyjaśnił funkcjonariuszom, że narkotyki pochodzą z nielegalnej uprawy, którą sam prowadził w specjalnie zbudowanym tunelu umiejscowionym w niedalekiej odległości od posesji, w której mieszkał. Uprawiane krzaki konopi jesienią ubiegłego roku ściął i wysuszył, wytwarzając w ten sposób znaczną ilość tego narkotyku – relacjonuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w środę został doprowadzony do prokuratora. Tam usłyszał zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy, która dostarczyła 36-latkowi znacznej ilości konopi innych niż włókniste. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Skomentujesz?